Alois Rock School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alois Rock School

USA egyik legnépszerűbb rock iskolája, amely megadja a lehetőséget minden táncolni, énekelni és zenélni vágyó diák számára. Mert a rock egy életforma!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
2012-ben járunk, a fő helyszín Los Angeles. A nagy városból rengeteg híresség, rengeteg neves zenész, táncos lépett már ki. A te sorsod is ez lehet, ha a rengeteg tanulási lehetőség közül az Alois Rock iskolát választod! Itt megtanulhatod mi az a tánc, mi az a rock zene, mi egyáltalán a zene értelme! Szeretnéd? Imádnád? Híres lennél? A siker garantált!






Akik hamarosan figyelmeztető emailt kapnak az előtörténet miatt:
-
Legutóbbi témák
» Trouble Life
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Feb. 09, 2014 10:11 pm by Vendég

» lights out
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Dec. 02, 2013 5:50 am by Vendég

» Theoriginalsfrpg
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Nov. 04, 2013 8:07 am by Vendég

» Sanctuary rpg
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Okt. 20, 2013 12:18 am by Vendég

» Dreamer's Fantasy rpg
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Okt. 20, 2013 12:17 am by Vendég

» Avarian Világa FRPG
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzer. Okt. 09, 2013 3:21 am by Vendég

» James John "Johnny" Dotson
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Okt. 06, 2013 2:23 am by Johnny Dotson

» Szörnyek Világa
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Okt. 06, 2013 1:44 am by Vendég

» Parkoló
Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzer. Okt. 02, 2013 5:05 am by Dorina McField


Fiú/Férfi:: 39 (+1)
Lány/Nő::
46 (+4)

Diák::
54
Tánc szak:: 21
Zene szak:: 33
Tanár:: 7
Híresség:: 15
Felnőtt:: 5
Sajtó: 4
Mesélő:: 2

 

 Live art - avagy fellépés a múzeumban

Go down 
+4
Laura Cavill-Devereux
Cornelia McKenna
David J. Green
Dorina McField
8 posters
SzerzőÜzenet
Dorina McField
FőTanács
FőTanács
Dorina McField


HSZ SZÁM : 138

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Nov. 19, 2012 8:20 pm

Vissza az elejére Go down
https://aloisrock.serbianforum.info
Dorina McField
FőTanács
FőTanács
Dorina McField


HSZ SZÁM : 138

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Nov. 19, 2012 9:05 pm


A müvész több, mint szakember, mindenkire hat, mindenkinek
a lényét ismeri, mindenkiért szól, a népért szól, mint egészért.






Mindenkinek vannak álmai. Nekem is, neked is... Én pedig azért vagyok, hogy ezeket az álmokat megvalósítsam. Mért? Mert rendes vagyok és mert gondolok másokra is, nem csak magamra. Szerintem így az igazi. Amúgy meg ha nem lenne az Alois, nem is tudom mi lenne mára már velem. Vagyis ... mi lenne mára már belőlem?
A minap elmentem a múzeum igazgatójához, megtudakolni, hogy akkor melyik napon jó neki a "meglepetés" fellépés, amit terveztünk már egy ideje. Persze fizet nekünk valamennyi pénzt, amellyel támogat majd minket, amiért fellépünk nála. Azt mondta, tudja milyen jók a csapataim, így bízik bennem. De ő sem tudja a részleteket. Kár... vagyis nem. Majd meg lesz lepődve, ha meglátja mit hoztam össze.
Nem valami kis dolog. Most kivételesen én segítettem a táncosaimnak, én rendeltem a fellépő ruhákat és én avattam be őket mindenbe, amit csak tudniuk kell. Remélem, senki nem fog elrontani majd semmit, hiszen ez egy nagy bumm, ami sokat fog érni ha mások is meglátják.

Kedd. Elérkezett a várva várt nap. Mindenki izgul, mindenki kicsit fél. Persze nem fogok senkire sem megharagudni, ha nem sikerül valami... de remélem sikerülni fog. Az öltözőben megkerestem a diákjaimat, majd mikor láttam, hogy minden rendben bólintottam és úgy voltam vele, hogy tudják, mikor és mit kell csinálni, szóval elmegyek. Kiléptem az ajtón, végigkopogtam kecses léptekkel a folyosón, lassan, sehová nem sietve. Még van negyed óra a kezdésig. Az sok idő. Első utam a wc-re vezetett, de aztán ki a termekbe. A díszlet hamarosan kész, már egész szépen meg vannak csinálva. Minden a helyén. Nem is kellek én ide! Minek is dirigáljak? Én leszek a kamerás. Azt mondták, örökítsem meg mindenképp, hiszen talán... ez lesz a legnagyobb fellépésük. Vagy a legsikeresebb. Majd kiderül.
A múzeum ma hivatalos megnyitót tart a jelenlegi kiállításnak, úgyhogy rengeteg sok ember lesz itt, rengeteg sok híres személyiség, akiknek megéri megmutatni, hogy mit tudunk, hiszen biztosan érdekelni fogja őket. Mivel ingyenes a belépő, ezért én is meghívtam néhány ismerősömet, akik remélem, hogy hamarosan megékeznek majd. Az emberek nem is sejtik, hogy valami készülőben van.
Ekkor meglátom az igazgató urat, aki látszólag kicsit... idegesnek néz ki.
-Mi a baj igazgató úr?
Sasszéztam oda, majd levettem a kabátomat -mert majd megsültem és felakasztottam a falon lévő fogas egyikére. Nem voltam szégyenlős, tudják ki vagyok és tudják milyen vagyok. Egy pántos póló van csak rajtam, amelyen jól látszanak a tetoválásaim. Én nem öltöztem túlságosan ki, úgy voltam vele, nem kell. Nekem nem. Az igazgató rám nézett, majd közelebb hajolt és súgta:
-Mi van, ha nem sikerül? Mi van, ha nem érdekli majd őket?
Nem tudja, milyen lesz az előadás. Biztos azt hiszi, valami egyszerű kis táncitánci és annyi. Hát nagyot téved! Elvigyorogtam, majd lehajoltam hozzá és én visszasúgtam neki valamit, lágyan, de kedves hangnemben. Nem durván, még véletlenül sem. Szegény nehogy szívrohamot kapjon itt nekem. Amúgy sem vagyok az a felhúzom magamat típus. Legalábbis nem gyorsan.
-Nyugodjon meg, bízzon bennünk.

________________________
Ki: Mindenki, bárki Smile
Ruha: Ebbe vagyok.
Megjegyzés: hajrá gyerekek Smile

Vissza az elejére Go down
https://aloisrock.serbianforum.info
David J. Green
Diák zeneszak harmadik év
Diák zeneszak harmadik év
David J. Green


HSZ SZÁM : 56

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzer. Nov. 21, 2012 9:32 am

Live art. Első nyilvános fellépés, egy nagyon nagy tömeg előtt. A gyomrom görcsben, ahogy megáll az autó a múzeum előtt, és én kipattanok belőle. Még mindig alig hiszem el, hogy én nyithatom meg az estét, de végre eljött ez az időpont is. Ahogy kiszállok, egyből elkezdenek kattogni a fényképezőgépek, persze vakukkal, de nem nagyon izgat, hiszen felvettem egy napszemüveget. Ennél idegesítőbb dolog nincs is a fotósokban csak a vakuk. Azért annyi rajongó nincsen kint, de vannak páran akik a kordon két oldalán állnak és különböző előadóktól, táncosoktól kérnek autogramot, szóval én is készséges leszek, és odalépek a baloldali kordonhoz, és elkezdem készségesen aláírogatni a csajok papírját, meg persze azért vannak ott fiúk is, van akinek adok egy-két aláírást, aztán már megyek is tovább. A jobb oldalhoz is odalépek, és ott is aláírok párat. Ja, nem is említettem, hogy milyen ruhában vagyok. Fekete feszülős bőrnadrág, fekete bőrdzseki, alatta Marilyn Manson-os póló… Feketére kilakkozott körmök. Hetero vagyok, még mielőtt valaki érdeklődne, de ez egy fellépés. Igaz, Dorina azt mondta, tegyek jó benyomást, de én egy olyan show-al készültem, ami nem lesz piskóta, az már egyszer biztos. Nem úgy ismernek engem, mint aki unalmas eseménytelen fellépést produkál. Lehet hogy néhányan meg fognak botránkozni, de akinek nem tetszik, annak nem kötelező majd itt lennie, elmehet. Tudjátok hova.
Szóval ahogy belépek a múzeumon belülre, ott egyből az öltözőknek kijelölt helyiségek felé veszem az irányt, sietős léptekkel, persze mögöttem jön a zenekarom is, akikkel éppen most fellépek. Általában velem együtt szoktunk hatan lenni fent a színpadon, de most csak hárman kísértek el… Többen nem is kellenek, azt hiszem egy ekkora eseményre elég egy kis zenekarral elcsábítani a közönséget. Nem titkolt célom hogy nagyobb lemezkiadók is felfigyeljenek rám, főleg miután megjelent a kislemezem is, amiről most az összes számot elő fogom adni. Szóval a zenekarral az öltözők felé sietek, aztán Dorciba futok. Hátulról megragadom a csípőjénél fogva és elhúzom egy picit.
-Itt vagyok cica, ahogy kell… Mennyi van még kezdésig?-
Úgy rémlik, hogy pont időben vagyunk, a kezdés sem lesz már piskóta, annyit megígérhetek, hogy ütős kis setlist-et hoztam mára, ami persze tele van átdolgozásokkal… Bombabiztos kezdés lesz, az egyszer biztos. Nem vagyok elszállva, csak olyan számokat próbáltam elhozni, amivel feltüzeljük a közönséget a többiekre, elvileg ha én nyitok, akkor egy kicsit felelek azért is, hogy a többiek csak fokozzák az őrületet. Közben köszönök az igazgatónak is, vidoran odaintegetek neki, és egy pillantással közlöm, hogy semmi gond nem lesz, hiszen a suliból akik fellépnek egész végig ezt gyakorolták. Vagyis gyakoroltuk, próbáltunk, egyeztettünk, megbeszéltünk, sorsot húztunk hogy ki lép fel elsőnek, stb, stb. Tudjátok milyen ez.
Vissza az elejére Go down
Cornelia McKenna
Diák táncszak negyedik év
Diák táncszak negyedik év
Cornelia McKenna


HSZ SZÁM : 13

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzer. Nov. 21, 2012 10:14 am






you would if you could

♥️ dont lie cause id give everything that i have left to show what i have felt



Életem egy nagy napja. A karrierhez vezető út nagy lépése, ami sikert hozhat nekem a közeljövőben. Ezért pedig mindent megteszek. Nem tudom mit fog szólni hozzá az apám, hiszen azt mondta, hogy majd ő is eljön. Mindig szakít rám időt, mindig egem tesz a programja elejére, ha van is neki más valami. Olyankor tényleg nem érdekli más, és ezt szeretem benne attól függetlenül, hogy nagyon el van foglalva. Ő nem az a tipikus sznob apa, mint a többi milliárdos. Még jó, így szeretem és remélem soha többet nem fog megváltozni.
Még nem vagyok kifestve. Hamarosan mennem kell és fel kell vennem a jelmezemet. Én leszek az egyik képnél. Még szerencse, hogy nem engedték be az emberek nagyobb részét, hiszen rengetegen várakoznak már kint. Nagyon jó lesz a fellépés, milliószor elpróbáltuk és reménykedem benne, hogy mindenki összehozza így, ahogy. Még egy egyszerű farmerban és pólóban lépek be, a cuccomat a kézitáskámba helyeztem. Mindent elhoztam, de a sminkes fest majd ki. Aki még nincs itt. Hurrá. Nagyon örültem neki. Körülbelül fél óra és kezdés, én pedig itt vagyok, tök rendes kinézettel. Elég gáz.
Megnézem még utoljára magamnak a festményem, ihletet merítettem belőle. Kicsit nyújtottam már otthon, mielőtt eljöttem, szóval minden könnyen fog menni. Elég akrobatikus dolgokat kell majd csinálnom, ami nekem soha nem volt gond. Mindig is imádtam a kihívásokat meg a jó-izgalmas dolgokat. Ez is ilyen lesz. Sosem csináltam még ezt…. így, ennyire konkrétan.
Ahogy visszafelé haladok, meglátom Dave-et és Dorinát. Gondoltam, hogy Dorina is eljön, nem olyan, aki cserbenhagyná a táncosait és a zenészeit. Dave száma szerintem kicsit durvára sikeredett erre az eseményre, de hát mindegy. Most ez van. Reménykedünk, hogy majd az embereket a tánc és nem a zene fogja túlzottan érdekelni. Reménykedem benne. Nagyon. Nagy súly nehezedik rám, de nem tudom mért. Vajon mért?
-Szia Dave! Jó napot igazgatónő!
Köszöntem egy aprócska kis mosollyal az arcomon. Gondolom, mindjárt rám támadnak, hogy mért nem vagyok még kész?! De nem fognak, mert megelőzöm őket. Nem vagyok egy türelmes ember, és ami azt illeti, szeretek időben készen lenni mindig mindig. Utálom, ha megvárakoztatnak. Én várakoztathatok mást, de ők engem nem. Sajnálom.
-Nem láttátok a sminkesem? Mindjárt kezdés… és még nem vagyok kész. Sehogy nem vagyok.
Ja néha tegezem az igazgatónőt, de… nem zavarta még sosem. Nekem olyan fura, hogy fiatal és… egyszerűen nem tudom magázni. Nem megy. De mások azt mondják, akik magázzák, úgyis nemsokára tegezni fogják. Dave is elég furcsán beszél vele, vagyis csak a vét csíptem el. A fejemben még mindig a zene megy, a tánc lépések és a többi. Egyszerűen nem tudom kiverni onnan. Egyre jobban idegeskedem, főleg amikor nézelődök, nézelődök és meglátom, hogy már majdnem mindenki kész… csak én nem. Dejó! Kösz szépen sminkes utállak.





TO: Dave, de mindenki más is aki szeretne
SZÓ: 448
RUHA: THIS
MEGJEGYZÉS: igyekszem Smile




Vissza az elejére Go down
Laura Cavill-Devereux
Diák táncszak második év
Diák táncszak második év
Laura Cavill-Devereux


HSZ SZÁM : 8
KOR : 28

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzomb. Nov. 24, 2012 1:44 pm


Live art - avagy fellépés a múzeumban IMG_1302_www.kepfeltoltes.hu_
Live art - avagy fellépés a múzeumban 16ljrxk


Ahogy meglátom a múzeum épültének díszes bejáratát, kedvtelenül nyúlok a telefonom után hogy kikapcsolhassam a nyugtalan gondolataimat túldübörgő, fülsüketítő hangosságú zenét. Le merem fogadni, hogy ide felé vezető utamon minden járókelő azt hallgatta amit én, de az ilyesmi mindig hidegen hagyott. Ugyancsak, ahogy az emberek botránkozásukat, meg sem próbálva leplezni, látványosan összesúgnak, mikor egy átlagos napi viseletemben végigvonulok a városon, a szemembe mondott véleményük sem zavart sosem.
Persze nem mindig volt ez így. Mái napig él 1-2 ember, akinek igenis adok a véleményére, de…Az komplikált.
Így hát, semleges érzelmekkel verekszem át a tömegen, hogy betekintést nyerhessek újdonsült iskolám színvonalas produkciójába. Nem jellemzőm a pontosság, ezért is furcsállom hogy én már itt vagyok, a nyitó produkció meg még sehol.
Úgy döntök, hogy a véletlen módon nyakamba zuhant időt, a magam sajátos módján fogom eltölteni. Tétován körbepillantok az egyre zsúfoltabb termen, és akármennyire is hívogató látványt nyújtanak a sarkok, ez egyszer erőszakot teszek magamon és inkább az első sorba tolakszom, pofátlan módon. A fülem mellett elengedek minden felháborodott kijelentést a viselkedésemre vonatkozóan és tábort verek ott, legelöl. Táskámból előhalászom a spéci fényképezőm és az izgatott tömeget kezdem fotózni.
Sokan meresztenek rám ellenséges pillantásokat, és minél nagyobb ellenállást váltok ki a tömegből, annál jobban élvezem a dolgot. Nem tehetek róla, azt hiszem ez a véremben van. Akkor érzem jól magam igazán, ha látom az általam kiváltott érzelmek valamelyikét az arcokon.
Általában két felé oszlik a dolog. Az egyik tábor lenéz, és bosszankodó vagy netalán lesajnáló megjegyzéseket mormol az orra alatt. A másik pedig, aki mindezt külső szemlélőként figyeli, és jót mulat az egészen. Ha pedig összeakad a tekintetem egy-egy ilyen egyénével, ő a pillantásával csak annyit üzen; ’Hajrá!Nem tudom mit de valamit nagyon jól csinálsz. Csak így tovább!’
Tehát teszem, azt amihez értek. Bosszantom a népet, és közben nagyon jót mulatok. Rendületlenül folytatom a fotóalbum készítését. A gépnek alig van ideje fókuszálni, már össze is állt a fejemben a soron következő kép kompozíciója. Hiába. Sokadjára is bebizonyosodott, hogy mások véleménye a legjobb szellemi táplálék.
Oly mértékben belefeledkezem a dologba, hogy szinte összerezzenek a felkonferáló hangjára, akinek hátamat mutatva fotózok. Az számomra halványan ismerős hang párosul egy archoz amint megfordulok, és várom a fejleményeket. Az alak közli a fontosabbnál fontosabb tudnivalókat, majd egy rövid elcsépelt mondattal megnyitja a műsort.
Kíváncsian várom hogy végre valahára felbukkanjon, a színpadon az egyetlen ismerős arc, aki miatt tulajdonképpen itt vagyok. Hosszan győzködtem maga pro és kontra érvekkel, mielőtt Dave végleg meggyőzött volna.
Magasba emelem a kamerámat, és a kijelzőn keresztül bambulok a még mindig üres színpadra.




word counts:418
tag: Bárki, aki belém fut, akár véletlenül vagy szándékosan.
clothing :Mindennapos viselet.
notes: Lesz még hosszabb, és talán jobb is. Mostmár aztán pörögjünk!
credits .duchess. of caution 2.0? made this.
Vissza az elejére Go down
Zoey Collins
Diák zeneszak harmadik év
Diák zeneszak harmadik év
Zoey Collins


HSZ SZÁM : 10
KOR : 27

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Nov. 25, 2012 4:32 am



Live Art

KINEK? Bárkinek KITŐL? Tőlem




Live Art. Elérkezett. Elérkezett az a nap amiért vért izzadtunk, s port ettünk. Ma, végre valahára, előadjuk azt amiért ennyit dolgoztunk. Az a rengetek munkát, gyakorlással töltött időt megfizetik. Vagyis a közönség a fizetség, és azoknak az elismerése. Persze kifizetnek bennünket, ami jó dolog. De én úgy vagyok vele, hogy nem a pénz az én fizetségem, hanem az, hogy a közönségnek tetszik az amit csinálok és élvezik azt. Kedd van. Hatalmas lepkékkel a gyomromban ébredtem fel. Hiába gyakorlott az ember, ha egyszerűen izgul ilyen események előtt. Mondjuk nálam az izgulás nem olyan, mint a rendes embereknél. Én fellépés előtt 30perccel már nem is idegeskedem. Lesz ami lesz alapon működik ez nálam. Nem szoktam rontani, vagy ha mégis gyors tovább lépek. Nem hagyom, hogy egy baki elrontsa a műsoromat. Amiért nem csak én izzadtam vért, hanem a fiúk is. Dane a dobosom, és Matt a gitáros. Hatalmas harcok árán sikerült eldöntenünk, hogy milyen zenét is játszunk el ma.Ha jól emlékszem mi vagyunk az utolsók, és nem szeretném, ha mi lomboznánk le a hangulatot. Ha jól emlékszem akkor David kezdi az egész műsort, s tudom róla, hogy iszonyatosan jó előadó. Úgy felfokozza a hangulatot, hogy az egész helység gyulladás veszélyessé alakul. Nagyon jól csinálja amit csinál.
Fél kettő. Ideje lenne összekapnom magam, mivel mindjárt itt lesznek a fiúk. Kényelmesen elmegyek fürödni, majd ugyanolyan lelki nyugodtsággal öltözök fel. Nem fogok én nagyon kiöltözni, úgyis lesznek elegen akik kiöltöznek. El is képzelem, ahogy nők sokasága kis estélyiben vagy koktél ruhákban álldogálnak tátott szájjal. A legtöbbjük csak azért jön el, hogy jó pasikat lássanak. Na hát ezek ők, s örülök annak, hogy én nem ilyen vagyok. Az utolsó pillanatban sikerült megcsinálnom a hajam, mert már a fiúk itt voltak.
Odaérve vörös szőnyegen kellet bevonulnunk, amely két oldalán rajongók és idegesítő vakus fotósok voltak. Ezt utálom a fotósokba, vakuznak. Út közben megálltunk a nevünket kiabáló rajongóknak, aláírást osztogattunk, s még közös képet csináltak velünk. Beérve elkülönítettek minket a többi embertől, egy öltözőbe mentünk. A fiúk elmentek valami ismerősük után kutatni, hogy eljött-e. Én addig egyedül üldögéltem az egyik sarokban.


Kezdet.


Vissza az elejére Go down
David J. Green
Diák zeneszak harmadik év
Diák zeneszak harmadik év
David J. Green


HSZ SZÁM : 56

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyVas. Nov. 25, 2012 9:48 am

Talán ez lesz életem eddigi legnagyobb fellépése… Hiszen nincsenek kevesen, nagyon nincsenek kevesen, és a kezdésig már nagyon kevés idő van hátra. Én annyira nem izgulok, hiszen tudom mi a dolgom. Azt fogom csinálni, amit mindig is csináltam a színpadon… Show-t. Tudom, mitől indulnak be az emberek, és ezt előszeretettel kamatoztatom is… Persze megígértem Dorinának, hogy nem fogok neki csalódást okozni, akkor ezt be is tartom. Azt hiszem, akik utánam jönnek, nem… Szóval, akik utánam következnek, azoknak könnyű dolguk lesz, hiszen csak fokozni kell a hangulatot… Persze sosem mondtam, hogy ez nekem pikkpakk menni szokott, de általában, sőt szinte mindig meg tudom teremteni az alaphangulatot… Így van ez most is, hiszem már nem sok van vissza a kezdésig. Még meghallgatom Dorina válaszát, aztán elindulok.
-Szia Lia.-
Köszönök oda neki röviden, és rámosolygok. Hiszen mindjárt kezdek, és már el is hangzott a felkonf, hogy bizony én leszek az, aki most színpadra fog lépni, és nem más. Az izgalmat most már felváltotta más. A kíváncsiság. Vajon hányan jöhettek el? Azt hallottam, hogy a teltház már most is biztos, bár a többiek, akik még fellépnek, biztos hogy érkezni fognak. Mert rengetegen vagyunk, akik így, vagy úgy, de meg fogják mutatni a közönség előtt a tudásukat. Addig a színpadon már Jake elindít egy dallamosabb intrót a szintik mögött, ez jelzi, hogy nemsokára kezdünk. A zenekar többi tagja felmegy a színpadra, és az intró ez alatt az öt perc alatt szépen pörög tovább, ahogy a mögöttem játszó zenekar szépen felmegy a színpadra, persze a fények még mindig nem égnek. Nem váltottunk egy szót sem kezdés előtt. Hiszen még mielőtt idejöttünk, az előtt tartottam lelkesítést. Nem vagyok a nagy bátorítások adója, így nem mindig szoktam beszédet tartani. Persze a koncertek előtt közvetlen soha nem beszélünk egymással. Ez egy rituálé nálunk, hiszen mindenki máshogy készül a fellépésünkre.
Kíváncsi vagyok a közönség reakciójára, hiszen ezzel is várakoztatom őket, méghozzá nem is kicsit. Na mindegy, nem ez most a lényeg, szóval, amint vége az intrónak, a bevezetőnek, felcsendülhet sokak számára egy ismerős taktus… Méghozzá Marilyn Mansontól a Tainted Love. Úgy bizony, ütős showműsort igértem, a közönség reakcióját egyenlőre még nem látom, csak pár felhördülést, aztán felgördül a függöny, és a színpad előtt, a kordonoknál futok be és ugrok fel a színpadra, úgy kezdek bele a számba, ugrálok, csapkodok, vonaglok, és tüzelem a közönséget is, hogy tegyék fel a kezüket, és tapsoljanak.
Vissza az elejére Go down
Dorina McField
FőTanács
FőTanács
Dorina McField


HSZ SZÁM : 138

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Dec. 10, 2012 12:10 am


A müvész több, mint szakember, mindenkire hat, mindenkinek
a lényét ismeri, mindenkiért szól, a népért szól, mint egészért.






Miután sikerült leráznom a drága igazgatóurat, elindultam körülnézni. Még nincsenek bent emberek, kivéve a diákjaimat, de tudtam, hogy nemsokára érkeznek a díszvendégek. Azon merengtem, hogy biztos jó ötlet volt e Dave-et betenni koncertezőnek, mivel néha eléggé durva számokat tud játszani, de hát most mit kezdjen az ember, ha a gyermeknek olyan ellenállhatatlan mosolya van. Istenem, úgy imádom azt a fiút.
Félretéve a nyáladzást, meg is érkezett az említett személy. Elmosolyodva intettem neki, majd a köszönészére picit csúnyán néztem, hiszen nem voltunk egyedül.
-Szia Dave. Tíz percre saccolom, de nem tudom biztosan. Menj, készülődj lassan.
Pillantottam a faliórára. Valószínú, hogy késünk. Mindig késünk. Nem tudtam mást mondani neki, de hát most ez van. Ő sem sokat beszélt velem. Közben diákjaink is elkezdtek beszálingózni, ami csak jót jelentett. A táncosok már javában készülődnek bent, az öltözőben, amikor egyszer csak McKenna lép oda hozzánk. Vele kell a legkedvesebbnek lenni az iskolából, mert tudom ki az apja és ha elszólom magamat vagy beszólok neki vagy bármi, akkor tutira halott ember vagyok. Ismerem az apját... volt már vele ügyem, és inkább kiléptem belőle, mielőtt úgy járok, mint a többi nő. Van egy két páciens, akit fel tudnék sorolni. Corneliának is van egy két kellemetlen mostohatesója. Érdekes, ennyi.
-Szia Cornelia. Sajnos nem láttam, de szerintem az öltözőben keresd meg. Ott van mindenki.
Aztán kicsit arrébb sétálok. Nem tudom mit csináljak most. Éppen már kellene beengedni a népet. A táncosok nagy része felállt a helyére, kivéve egy kettőt még, akik utána is be tudnak surranni. Dave indítja az egészet, addig is elvonja a közönség figyelmét arról, hogy mi folyik a háttérben. Hiszen nem tudják... csak a diákok.
Dave elindul, végre. Én az ajtóhoz megyek, majd az igazgatóúrnak bólintok, hogy nyugodtan nyithatja az ajtót, engedje be a népet. Nem kell váratni őket annyit kint. Elveszek a kajás púltról egy pogácsát, majd szépen lassan az öltözők felé veszem az irányt. Oké, itt is minden rendben, szinte már-már üres.
A színpadra is nézek, nem akarom, hogy Dave túlbonyolítsa a dolgokat, hiszen az nem lenne a legkellemesebb sem az én imidzsemnek, sem az övének ha egy ilyen jó kis estet elrontanan.
Megállok az első sorban oldalt. Megvárom még elkezdi a koncertet. Kicsit ittmaradok. Nem akarom, hogy mindenki rám figyeljen. Amúgy meg szeretem Dave zenéjét. Ennyi.

________________________
Ki: Mindenki, bárki Smile
Ruha: Ebbe vagyok.
Megjegyzés: hajrá gyerekek Smile

Vissza az elejére Go down
https://aloisrock.serbianforum.info
Heaven Bells
Diák táncszak negyedik év
Diák táncszak negyedik év
Heaven Bells


HSZ SZÁM : 14

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Dec. 10, 2012 2:19 am

- A kuuu*va isten hogy el fogok késni - morgolódok magamban, miközben már az utcán, kocsik között rohanok át a múzeum felé, ahol a mostani live art nevezetű förmedvényt rendezik. De mint a csoport egyik legjobbjának, egy elég vad koreográfiával nekem is jelen kell lennem, micsoda szívás, semmi kedvem nincs ehhez, bár reklámnak tuti jó lesz. Átloholok két kocsi között, le se ejtve hogy vadul dudálnak, mit képzelek én magamról, nekem most dolgom van, sietek és nem érek rá semmi másra. Nagy nehezen átérek, és fürge léptekkel szaladok fel a múzeum lépcsőin, és a belépőkártyám, amit erre az alkalomra kaptunk felmutatom a biztonságiaknak, és megkérdezem merre kellene mennem, hogy átöltözzek, és sminkeljek. Smink, tiszta buzis beütés, de a fellépés sajnos megkívánja...

Belépek, és látom hogy már többen hemzsegnek itt a suliból, többek között Dorina is, ami azt illeti. Drága igazgatónőnk is színpompásan csillog villog, persze átvitt értelemben.
- Helló! - köszönök neki, miközben elvágtázok mellette, hogy magamra húzzam a gúnyám, ami ez alkalommal kényelmes sztreccs cuccokból áll. Én élő szobor leszek Elizabethel, egy középkori harcos, és a társa. Ehhez mértem, ilyen szoborszínű gúnyánk lesz. 10 percen belül átöltözöm, és egy könnyű balettcipőhöz hasonló topánban sétálgatok ide-oda, keresve a helyem, hogy hol fogok állni. A zenészek is hangolnak már lassan, akiket ismerek azoknak biccentek, és megállok az egyik saroknál, letelepedek a kanapéra, és várom hogy kiadják a kezdésre az ukázt.
Vissza az elejére Go down
Melanie Straub
Diák zeneszak harmadik év
Diák zeneszak harmadik év
Melanie Straub


HSZ SZÁM : 8

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Dec. 10, 2012 9:12 am

"Természetes,hogy elkések. Ilyen az én formám. Nemrég jöttem ide,de máris lejáratom magam mindenki előtt. Na szééép."
Ilyenféleképpen morgolódok magamban,ahogy elkezdek rohanni. Mázli hogy nem csak hobbiszinten sportolok! És persze,hogy a zenelejátszóban most jön a 100-ból az egyetlen melankolikus szám. No mindegy,próbálok optimistán tekinteni erre a napra,hiszen az új sulim bemutatójára igyekszem. Abban reménykedek,hogy egy kicsit megismerem a környéket-hisz most költöztem ide. Na meg,abban is bízok,hogy egy pár emberrel is összebarátkozom. Kellenek az ismerősök. Ahogy ezt a mondatot kimondja az elmém,rögtön megrázom a fejem.
Nem,egyedül is boldogulni fogok. Nem kell nekem senki,és semmi sem. Mindig állt mögöttem valaki-ezzel nem is lenne baj,csak hogy helyettem döntöttek-és ebből elegem van. Egyrészt azért is jöttem ide,az Alois-ba,hogy új életet kezdjek. Másrészt mert kitűnő a zenei képzés.
Csak gondolkodok,és gondolkodok,amíg arra nem eszmélek fel,hogy elhagytam a múzeumot. Utálok az utcán visszafordulni. Ilyenkor előveszem a mobilom,vagy úgy teszek mintha sms-t kaptam volna,és azért fordulok vissza,vagy telefonálást színlelek. Most az előbbit választom. Kevesebb idővel jár-gondoltam. Aha,ha az ember nem rohan az úti célja felé,mint egyesek. Odaértem a múzeum elé,kint már senki nem volt.
-A pi**ába már!
Szörnyen ideges lettem. Be akarok vágódni és....Na álljunk csak meg! Minek feleljek én meg bárkinek is?
Gyorsan beslisszolok a bejáraton,"áll néma csend,légy szárnya benn,se künn nem hallatik". Ez miért ilyenkor jut eszembe? Bezzeg 6. osztályban,mikor tényleg kellett volna tudnom.... Szóval mindenki full kussban van,azonban a zenét elfelejtettem kikapcsolni. Ami természetesen maximum hangerőn szólt. Mindenki felém nézett. Még néhány nyak ropogása is jól hallatszott. Szeretem ezt a hangot. Így én is kilazítottam kicsit a nyakam. Soloban 'nyomtam' a ropogtatást. Itt néhányan kuncogtak egy sort. Aztán felemeltem a kezem,és szimplán köszöntem.
-Üdv!. Megnyerő mosolyom van. Ezt most ki is használtam.
Ahogy így elnéztem a közönségen, azokon akik hátul álltak, kaptam egy pár lesajnáló pillantást.
Előre csörtettem,mintha én itt valaki lennék-úgy tűnt el is hitték,mert maguk elé engedtek.
Az első sorba,csupa fontos,vagy fontosnak tűnő emberke ült. Egy üres helyet néztem ki magamnak,egy szép vöröshajú csaj mellett. Azt hittem valaki másnak tartja fenn a helyet,ezért megkérdeztem tőle:
-Bocsi,szabad ez a hely?
Csak biccentett,jelezve,hogy igen,szabad.Az előadás kezdetéig még volt egy pár perc,szóval kommunikálni próbáltam vele.
-Hogy hívnak?
Nem válaszolt. Valamire nagyon koncentrálhatott,mert roppant összpontosított valamire-csak nem tudtam mire.
Olyan öt perc múlva feleszmélt,és felém fordult:
-Bocs,szóltál?
Írtóciki volt a szitu,szóval csak nemet intettem a fejemmel. Ekkor visszafordult,és tovább nézte azt a valamit.
Miközben odafordult hozzám,alaposabban szemügyre vehettem az arcát. Ténleg szép. Más nem jutott eszembe. Szép.
Nem tudom honnan,valahonnan nagyon mélyről,de az önbizalmam az egekig szökött.
-Vagyis de! Szóltam! Azt kérdesztem,hogy hogy hívnak.
A csaj nagyon furcsán nézett-gondolom nem volt hozzászokva ahhoz,hogy vadidegenek köszöngetnek neki.
-Én Melanie vagyok. Melanie Straub. Új vagyok itt,idén jöttem a suliba. Téged hogy hívnak?
Láttam,hogy válaszolni akart,de pont félbeszakította őt a taps-ugyanis az előadás elkezdődött.
Vissza az elejére Go down
Elisabeth Redway
Diák táncszak harmadik év
Diák táncszak harmadik év
Elisabeth Redway


HSZ SZÁM : 5

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptyHétf. Dec. 10, 2012 9:15 am


HEAVEN & MINDENKI

xxx / középkori harcos szobor / gyerüüünk Very Happy



Nem szoktam késni, úgyhogy mindenhová úgy tíz perccel tutira előbb érkezem. Most is így történt. Hamar jöttem be, de nem baj, így legalább tutira lesz elég időm elkészülni. A ruhámat vállfára akasztottam, és egy hátitáskába bepakoltam a még szükséges dolgaimat. Ez így legalább kényelmes volt. Még szinte egy lélek sem közeledett, az öltözőből viszont hangok szűrődtek ki. Beléptem. Sokan voltunk bent, sminkesek, fodrászok és a fellépők. Köszöntem néhányuknak, majd egy sminkes azonnal lecsapott rám. Azt mondta, hallotta, hogy mi leszek, ezért úgy döntött, hogy elvállalna. Persze nem ellenkeztem, csak minél előbb legyek kész. Meg sem kellett kérdeznem, hogy a társam már volt -e itt, mivel rögtön a mellettem ülő székben lévő csaj kijelentette, hogy még nem érkezett meg, és lehet, hogy nem is jön. Mi?! Azt nem teheti velem. Egyedül nem tudom végigcsinálni. Kicsit azért beparáztam, láthatóan eléggé ideges lettem. Azért hagytam, hogy a sminkes a dolgát végezze.
Még szerencse, hogy ezek a régi egybe felvevős tapadós rucik voltak, amikkel be tudok olvadni szoborként a helybe. Eléggé kényelmetlen volt, de viszont lehetett benne nagyon királyul mozogni. Nem tudom, hogy csinálhatták... Elmosolyodtam, amikor tükörbe néztem. Jó munkát végzett.
-Wáó! Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire élethű lesz majd.
Megköszöntem még egyszer, aztán összeszedtem a cuccaim és az öltöző egyik sarkába tettem le, hogy biztosan ne bántsa senki. nem volt benne különösebb érték vagy hasonló, csak elővigyázatosság. Mindig féltem a cuccaim.
Elindultam, még mindig kicsit idegesen. Heaven, hol vagy? Jöhetnél már, mindjárt kezdünk... Láttam egy két ismerőst, például az igazgatónőt és pár diákot, akik tuti fellépnek. Az együttes nem tudom milyen lesz, még nem hallottam róluk. Biztos jók. Nem tudom sajnos meghallgatni őket.
Ahogy szépen lassan végigsétálok. A tömeg is elkezd beszállingózni. Ekkor látom meg Heavent, az egyik kanapén ülve. Elkapom a vállánál, majd elkezdem a helyszínünk felé húzni.
-Gyere már! Hol voltál? Nem szabadna itt lennünk... ha Dorina meglátja, kiakad.
Húzom magam után az állványhoz, ami csakis a mi részünkre lett felállítva. Amikor odaérek, felállok rá és elvigyorodom kicsit. Végignézek Heaven-en.
-Jól nézel ki, mintha nem is te lennél. Ne szúrd el nekem majd.
Picit próbáltam kedves lenni. Na jó, én mindig kedves vagyok vele, csak
ő nem mindig. De így szeretem. Mondhatni, hogy picit jobb a kapcsolatunk már, mint volt, de hát... ezt sose tudni biztosan. Majd kiderül útközben. Addig is, hallgatok és állok a megbeszélt pózban, de lazítva, mert még nem jönnek erre az emberek.






MADE BY HANNAH AT ATF

Vissza az elejére Go down
Heaven Bells
Diák táncszak negyedik év
Diák táncszak negyedik év
Heaven Bells


HSZ SZÁM : 14

Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban EmptySzomb. Dec. 29, 2012 8:28 am

Hogy ez mennyire unalmasnak tűnik, el sem bírom mondani, de még elképzelni is nehezemre esik. Teljes harci díszben sétálok ide-oda, ruhám mint valami jó izmos középkori szoboré, a hajam kicsit befújva valami színes spray-vel amitől bronzosnak tűnik, és az arcom is ilyennel van bemázolva, kiemelve a szemeim környékét, és éles arccsontomat. Csodálatos, egy fél élet lesz lemosni magamról. Körülnézek, hátha valamiféle ismerős megment az unalomtól, de sehol senki, esküszöm ebben a pillanatban még Shon hülye szövegének is örülnék. Bár ki tudja...

Aztán valaki megáll előttem, unottan nézek fel rá, hogy ki az, és mit akar, és homlokráncolással ismerem fel a szobor társamat, akivel párban lesz a koreográfia, Elizabeth-et. Valami számomra érthetetlen indulat kapja el, és felrángat a kanapéről, mire naná hogy elütöm a kezét.
- Hé héh hé! Ne rángass! - mordulok rá ingerülten, az egy dolog hogy együtt kellett dolgozzunk és edzenünk éjjel nappal, de ettől még nem kedvelem sokkal jobban, mint eddig. Vagy csak egy hangyányival, de a lényegen nem változtat sokat, nem ráncigálhat csak úgy ide-oda, mert mérges leszek.
- Kit érdekel hol kellene lennünk, még van 10 perc a kezdésig, az egy örökélet még - morgok tovább, de végül is elindulok a helyünk felé, egy magasabban lévő talpazaton fogunk állni, ott van a két papír kard is, amivel elvileg harcolni fogunk. Iszonyú nehéz jelenet lesz, de valahogy élveztem megtanulni, kihívás volt, volt ami nem ment, még az utolsó pillanatban is, de egy éjszakát áldoztam rá, mire megtanultam. Rajtam nem foghat ki egy nyomorult mozzanat. Remélem Beth is tudja az ő részét, mert én nem fogok habozni.

- Én ne szúrjam el? Ne aggódj, nem fogom, csak tudd követni a tempómat - jegyzem meg, kissé gúnyosabban mint szeretném, de valahogy a támadó ösztönt váltja ki belőlem a csaj. De el kell ismernem, nem véletlen kerülhettem vele párban, eddig ő az, aki tudta tartani a tempót, bár így is kicsit előrébb jártam, de vele lehetett dolgozni, nem úgy mint pár másik csajjal, akiknek állításuk szerint remek mozgásuk van. És az ágyban még le sem teszteltem, micsoda szarvas hiba... Beállok a pózba, de még lazán, mert van időnk, és a könnyű kardra támaszkodok, háttal állok a lánynak, majd később mozdulunk szembe egymással.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty
TémanyitásTárgy: Re: Live art - avagy fellépés a múzeumban   Live art - avagy fellépés a múzeumban Empty

Vissza az elejére Go down
 
Live art - avagy fellépés a múzeumban
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Alois Rock School :: Különleges játéktér;; :: Közös játékok-
Ugrás: